Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sádek 3.9.2022

article preview
Dne 3.9.2022 jsme vyjeli na náš 4. závod letošního roku do Sádku. Byli jsme výrazně oslabeni nejen na pozici vedoucích, protože s námi nejel Pepa a Jirka, ale i dětí. Ze sehraných sestav vypadl nejeden zkušený borec, někteří přišli poprvé na trénink těsně před soutěží a tak jsme ještě těsně před Sádkem improvizovali.
Mladší B
Tým je složený převážně z dětí začínajících s hasičinou. Postavili jsme pouze jednu štafetu a ta zaběhla za 72:31s. Naši pionýři však běželi štafetu naostro na závodech poprvé a proto velká poklona, že neskončili ani na posledním místě ani s neplatným pokusem. Ovšem útok, to byla jedna velká báseň. Když vezmeme v potaz, že v Poličce mládežníci zaběhli v čase 40,54 s tak v Sádku předvedli bezchybný útok za 22,05s !! To už není jenom na poklonu, ale i na smeknutí klobouku. Bravo!
Mladší A
Parta přijela oslabena o dva z nejlepších. Nic to však neměnilo na tom, že jsme posledních pár tréninků vážně dřeli, takže jsme jim i přesto dost věřili. Při útocích nepředvedli své obvyklé časy a tak se s časem 20,55s umístili na 6 . místě. Bylo proto potřeba zabrat na štafetách.
První štafeta byla pomalejší na rozdělovači, druhá nám ale vše vynahradila. Kůča se takzvaně hecnul a doběhl podruhé do cíle s časem 50,04s za zády. Bohužel tento pokus ač nejlepší nebyl rozhodčím uznán za platný. Skupina s praporky asi zcela zapomněla, že oranžový batoh se neztratil a výjimečně zůstal i na zádech vedoucího. Protest i přes nečitelnost (protože já, když jsem naštvaná fakt strašně škrábu- jenom na papír samozřejmě) byl uznán. Opakovaný pokus byl dokonce ještě lepší - 47,77s.! Mladší si celkově doběhli pro 3. místo!!! Medaile tedy přivezli zcela zaslouženě a přátelé, my moc gratulujeme.
Starší
Starší žáci nám začali tréninky trošku švejkovat jak by řekl klasik. Po důrazné domluvě a znovupochopení zdravého životního stylu tak radši jeli do Sádku na kole. První štafeta dopadla skvěle - 38,07s a rovnou třetí místo. Zbývali jenom útoky.
Výsledný čas 17,40s je jistě velmi kvalitní, ale na první příčky prostě nestačí. Konkurence je příliš velká a hlavně rychlá. Věřím , že čas nemohl být lepší – smutek z nepřítomnosti Jirky byl určitě příliš velký. Naši závodníci si tak odváželi bramborovou medaili. Míru zklamání trochu zlepšili vyhrané klobouky s logem Capitána Morgana. Proto upřesňuji – ne, děti nevypily tolik panáků zmíněné značky, skutečně klobouky vyhrály.
Dovolte mi tímto poděkovat Thirimu, Anetce a Domči, že byli s námi a pomohli nám býti opět jedni z nejlepších.
Závěrem bych chtěla napsat jednu věc, která mi přijde nesmírně důležitá. Mladší A tým vyhrál kromě poháru a medailí i 9 batůžků. Když jsem se zeptala, kam dát ty zbylé dva, odpověděli prakticky sborově – no přeci Lukšovi a Klárce (kteří nemohli být na závodě) – ty jsou s námi v týmu. A přesně proto vážení, přesně proto to děláme..!! Máme ty nejúžasnější děti.
I ony ví, že …
Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku…
 
 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září >>
<< 2023 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Statistiky

Online: 2
Celkem: 1239384
Měsíc: 10018
Den: 493