Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svitavský deník - Požární sport: Ve hře Plamen byly nejlepší Lubná a Pomezí

15. 9. 2013

 

Na fotbalovém hřišti v Čisté se sešli mladí hasiči z okresu ve věku od 6 do 15 let. Poměřili tam dovednosti v celoroční hře Plamen.

Na fotbalovém hřišti v Čisté se sešli mladí hasiči z okresu ve věku od 6 do 15 let. Poměřili tam dovednosti v celoroční hře Plamen. Autor: P. Šilar

3.6.2012 10:42

Čistá /FOTOGALERIE/ – Na místním fotbalovém hřišti se sešli mladí hasiči z okresu ve věku od 6 do 15 let. Poměřili tam dovednosti v celoroční hře Plamen.

 
 
 

Byla to druhá část soutěže. Ta první se konala na podzim v Jarošověa pětičlenná družstva předváděla svoje dovednosti v požárnické všestrannosti.

K závodu do Čisté, kde byly na programu štafety a požární útoky, si ty nejlepší výsledky přivezli mladší žáci z Pomezí a starší žáci z Desné.

Družstvo z Pomezí potvrdilo i v jarní části svoji formu a podařilo se mu uspět ve všech disciplínách. Soutěž starších žáků však měla jiného vítěze, a to družstvo z Lubné, které útočilo na Desnou z třetího místa.

V Čisté se také běžel závod jednotlivců v běhu na 60 metrů, ve kterém si nejlépe vedl Ondřej Doskočil z Hartmanic v čase 15,02. Mezi mladšími žáky nenašla přemožitele Kateřina Hápová z Desné (14,88).

„Závodu se zúčastnilo asi 400 dětí a dalších 150 vedoucích družstev, rozhodčích a dalších členů štábu. Okresní kolo bylo po organizační a sportovní stránce úspěšné. Výkony družstev i jednotlivců byly na dobré úrovni a podařilo se zvládnout i výpadky strojů při požárních útocích," řekl starosta okresního sdružení dobrovolných hasičů Josef Jiruše.

Krajské kolo hry Plamen se koná 8. a 9. června ve Vítějevsi a postoupily tam dva nejlepší celky starších žáků – Lubná a Kamenec. Vítěz krajského kola pak postupuje na mistrovství republiky do Sokolova.

Okresní kolo hry Plamen – starší žáci: 1. SDH Lubná, 2. SDH Kamenec, 3. SDH Pomezí, 4. SDH Pohodlí, 5. SDH Desná.

Mladší žáci: 1. SDH Pomezí, 2. SDH Kamenec, 3. SDH Hartmanice, 4. SDH Sádek B, 5. SDH Jevíčko.

P. Šilar

 
 

 

Portrét


Poslední fotografie


Kontakt

Sbor dobrovolných hasičů Pomezí

Pomezí
569 71, okres Svitavy

sdhpomezi.vybor@seznam.cz


Archiv

Kalendář
<< listopad / 2021 >>

Statistiky

Online: 18
Celkem: 1025006
Měsíc: 19342
Den: 775