Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svitavský deník - Hasiči změřili síly u přehrady

15. 9. 2013

 

Mladí hasiči prokázali na soutěži Plamen v Jevíčku svoji fyzickou zdatnost. Stříleli ze vzduchovky, běhali lesem a vyzkoušeli si také základy první pomoci. U přehrady se sešlo téměř šest stovek dětí od šesti do osmnácti let.

Mladí hasiči prokázali na soutěži Plamen v Jevíčku svoji fyzickou zdatnost. Stříleli ze vzduchovky, běhali lesem a vyzkoušeli si také základy první pomoci. U přehrady se sešlo téměř šest stovek dětí od šesti do osmnácti let. Autor: DENÍK/Iveta Nádvorníková

13.10.2008 05:54

Jevíčko - Stovky mladých hasičů se utkaly v sobotu v okresním kole celostátní soutěže Plamen.

 
 
 

Hlasité povzbuzování, střelba a napětí. Tak to vypadalo v sobotu u vodní nádrže Smolenská. Téměř šest stovek mladých hasičů ze svitavského okresu se tady zúčastnilo soutěže Plamen.

Děti od šesti do osmnácti let z Hartmanic, Litomyšle, Jevíčka, Janova, Pusté Rybné nebo Svojanova soutěžily v několika disciplínách, které prověřily jejich fyzickou zdatnost. „Šplhají na laně, překonávají potok, střílejí ze vzduchovky nebo prokazují znalosti první pomoci. Navíc je čeká běh v okolních stráních. Testujeme i jejich znalosti požárnické teorie,“ vysvětluje Josef Bidmon ze Sboru dobrovolných hasičů v Jevíčku.

Podzimní závod je druhým kolem celostátní soutěže Plamen. „Děti ale mají raději jarní část, kdy soutěží v ryze požárnických disciplínách a ukazují se jako praví hasiči,“ dodává Josef Bidmon. Mezi dorostenci zvítězil Jan Svoboda z Pomezí. Mezi mladšími žáky uspěli závodníci z Poličky, Kamence nebo Sádku. Mezi staršími zazářili Pomezští, Desenští a hlídka z Pusté Rybné.

POŘADÍ:

Jednotlivci Dorostenci 
Pořadí Jméno SDH Okres
1 Svoboda Jan Pomezí 
2 Kráj Jan Bystré 
3 Bednařík Petr Údánky 
4 Švichký Pavel Údánky 
5 Filip Tomáš Bystré 
Pořadí sborůDorost 
Pořadí SDH Okres
1 Jevíčko CI
2 Kamenec CI
3 Sádek CI
4 Desná CI
Čistá CI
Pořadí sborů Dorostenky 
Pořadí SDH Okres
1 Kamenec KY
2 Městečko Trnávka KY
3 Polička KY
4 Lubná KY
5 Janov KY
6 Čistá KY
Pořadí sborů Smíšení 
Pořadí SDH Okres
1 Pustá Rybná SM
2 Udánky SM
3 Dolní Újezd SM
4 M. Chrastová SM
 
 

 

Portrét


Poslední fotografie


Kontakt

Sbor dobrovolných hasičů Pomezí

Pomezí
569 71, okres Svitavy

sdhpomezi.vybor@seznam.cz


Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2021 >>

Statistiky

Online: 14
Celkem: 1025020
Měsíc: 19341
Den: 773