Požár slámy v zemědělském objektu

Dne 10.7. 2015 v čase 18:34 hodin vyjela jednotka požární ochrany Pomezí do města Poličky (ulice Heydukova) k požáru slámy, která se nacházela v zemědělském objektu. Požár se podařilo dostat pod kontrolu ve velmi krátkém čase, oheň se naštěstí nestihl rozšířit na samotnou budovu a tak škody zůstávají jen u shořelé slámy. Požár pravděpodobně způsobil sluneční paprsek odrážející se od kusu skla nebo podobného materiálu.

Naše jednotka se aktivně zapojila do hasebních prací pomocí CAS 32 Tatra 815 a dýchací techniky Saturn. Na místě operovalo 20 členů naší jednotky, což lze považovat za mimořádné číslo.

Další jednotky:

Stanice Polička, Polička, Bystré, Stanice Svitavy

Závěr:

Z našeho pohledu výborně zvládnutý zásah, kdy se podařilo zabránit větším škodám na majetku. Je na místě vyzdvihnout výbornou akceschopnost našich hasičů i přes velmi řídkou aktivitu u závažnějších a těžších zásahů.

JPO III

Náhledy fotografií ze složky Požár slámy v zemědělském objektu