Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povodně 2009

5. 3. 2009

Dnes v 8.30hod naše jednotka JPO -III-Pomezí na žádost starostky obce začala provádět protipovodňové opatření v naší obci.Bylo zapotřebí v ohrožených lokalitách připravit pytle s pískem ,zprůchodnit mostky,vyčistit  odtokové potrubí,kanály a hlavně monitorovat situaci v ohrožených lokalitách.Toho čeho jsme se všichni báli přišlo v odpoledních hodinách okolo 13.hod a to ,že v těch ohrožených lokalitách se voda rozvodnila a začala nám dělat velké problémy.Bylo zapotřebí rozvést protipovodňové pytle s pískem a ochránit mejetek našich obyvatel,což se díky naši jednotce za spolupráce zastupitelů naší obce podařilo.Tato opatření doposud neskončilo a hrozí vylévání velkého množství vody z polí a lesa ,který až do posledních chvil držel vodu.Začalo pršet a situace se značně komplikuje a zůstáváme přes noc nadále v pohotovosti,která bude následovat zítřejší den .

                                                                               JPO-III-Pomezí
 
6.3.09 -během noci přestalo pršet a voda v postižených lokalitách začala klesat.Ráno a během dopoledne voda značně poklesla.V 9.00hod jsme posbírali pytle s pískem v ohrožených lokalitách.Bylo zapotřebí naši techniku a výstroj  uvést do patřičného pořádku a akci  jsme ukončili v 11.00hod.
 
                                                                             JPO-III-POMEZÍ
10.3.09 Dnes jsme vysypávali píšek z pytlíků. Práce nám šla rychle od ruky. Doufáme, že už letos nebudeme nuceni pytlíky opět plnit. Po povodních nebyla v obci žádná pěněžní škoda.. Povodně probíhaly v celku hladce...
 
aktualizováno 10. 3. 2009                                    SDH Pomezí
 

Náhledy fotografií ze složky Povodně

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Poslední fotografie


Kontakt

Sbor dobrovolných hasičů Pomezí

Pomezí
569 71, okres Svitavy

sdhpomezi.vybor@seznam.cz


Archiv

Kalendář
<< listopad / 2021 >>

Statistiky

Online: 9
Celkem: 1024974
Měsíc: 19329
Den: 760