Okresní kolo hry Plamen 2010- Pustá Rybná

Ve dnech 21 - 22. května 2010 proběhla v Pusté Rybné soutěž mladých hasičů ve hře Plamen 2009/2010. Obě naše družstva mladších i starších žáků si do bojů přinesla z podzimní soutěže ZPV první místa a tedy nejlepší výchozí pozici pro boj o celkové vítězství. MLADŠÍ ŽÁCI Pátek - tato kategorie začínala štafetou CTIF (9 x 50 m), kde družstvo podalo velmi pěkný výkon a tuto disciplínu, sice těsně, ale přesto vyhrálo. Ve štafetě dvojic (u nás se říká hydranty) běžela obě družstva velmi pěkně a po zásluze obsadila 2 a 5. místo. Do celkového hodnocení se počítá lepší umístění a tedy místo druhé. Nutno dodat, že nás porazilo jenom družstvo Kamence, a to o pouhých 76 setin sekundy. Sobota - Do sobotního finále soutěže jsme nastupovali s hodnocením 4, o dva body zpět byl Kamenec a další družstva již byla s velkým odstupem. Děti začínali závod požárním útokem a věřte, že bylo na co koukat. Je velká škoda, že první náš útok byl zastaven z důvodu poruchy časomíry, neboť v čase 11 s po startu již byli naši borci připravení na sražení terčů. Opakovaný start byl sice o něco pomalejší, ale i tak výsledný čas kolem 24 sekund byl v této kategorii nejlepší. A druhý pokus? To byl parádní skladba Pomezské hasičské filharmonie, lepší než Smetanova Má vlast!!! Excelentním košem, přes zapojení a i za pomocí velmi zodpovědné a profesionální práce určeného strojníka pana Alexy z Bystrého a nakonec rozdělovač a oba proudy jsme dosáhli času 21,51 sekund, což vyrazilo všem přítomným dech. Ale jen na zlomek času, poté následoval nejen zasloužený potlesk všech diváků, neustávající ovace přítomných našich věrných fanoušků z Pomezí, ale i upřímné uznání a blahopřání všech přítomných rozhodčích na disciplíně. Jen tak mimochodem, tento čas byl vůbec druhým nejlepším požárním útokem dne v obou kategoriích!!! Závěrečná disciplína - štafeta na 4 x 60 metrů již jen dovršila naprostý triumf našich dětí. První štafeta proběhla v absolutně nejlepším čase, čas druhé štafety by stačil na 4. místo. Prostě excelentní. Závěrečné hodnocení - první místo, zisk z 5 disciplín - 6 bodů, není potřeba dalšího komentáře. Druzí za námi měli bodů 18, tedy vítězství absolutní. Škoda jen, že v kategorii mladších není krajské kolo, věříme, že i zde by naší borci obsadili jednu z čelních pozic. STARŠÍ ŽÁCI V páteční ráno začínali požárním útokem CTIF. Útok provedli velmi dobře, ovšem s penalizací 10 s za technické prostředky (hadice v kotouči nebyla pořadateli dobře smotaná a po položení na místo se porozbalila a půlspojka se dostala mimo určený prostor). Čas byl druhý nejlepší za Lubnou, která však měla z podzimu velmi špatnou pozici. Druhý útok byl taktéž velmi dobrý a výsledný čas o dvě a půl sekundy vůbec nejlepší. Bohužel v tuto chvíli (jak je však Pomezí již dob minulých zvyklé) zasáhla rozhodčí disciplíny (černovlasá prostoduchá divoženka s očividnou nemocí šílených krav) a přestože se během našeho druhého pokusu plně věnovala rozhovoru se svým dítětem, "periferně" přitom asi viděla chybu naší štafety při předávce hadic. A svůj "profesionální a nestranný" výkon doplnila dvojitým !!! udělení trestných bodů za údajnou jedinou chybu. Nu což, nám to neuškodilo (druhé místo bylo výborným začátkem) a paní rozhodčí popřejeme, aby se jí podařilo co nejdříve se přestat přetvařovat a vrátila se zpátky na strom, kde má svoje místo. Druhá disciplína byla hydranty (štafeta dvojic), kterou naše družstvo zcela opanovalo a připsalo si do výsledku další jedničku. Poslední disciplína prvního dne byla štafeta CTIF. Zde v prvním pokusu naši zaběhli sice výborně, ale stačilo to pouze na třetí místo. Proto do druhého pokusu dali veškerou zbylou sílu a hlavně srdce a to znamenalo zlepšení o 7 sekund a nakonec i jasné celkové vítězství v této disciplíně. Do sobotních bojů naši borci nastupovali s jasným vedením a s takovým náskokem, takže bylo jasné, že nás o účast na krajském kole může připravit jenom zlá náhoda. Naši mistři však nedali této náhodě vůbec žádnou šanci. Ve štafetě 4 x 60 m předvedli excelentní výkon a vyhráli i přesto, že si "Karel" za bariérou i chvíli zdřímnul. Toto vítězství znamenalo jistotu účasti na kraji, ale i téměř jisté vítězství v této soutěži. Před družstvem však stál ještě jeden nelehký úkol - vymazat nejlepší čas dne v požárním útoku našich mladších. Je však jasné, že napjatá atmosféra v celém týmu se zvolna převrátila do eufórie a pohody, takže třeba Pepa stačil získávat body i u děvčat jiných oddílů. Ale zpět ke sportu. První požární útok byl proveden zcela profesionálně. Naši sportovci potřebovali především v pohodě srazit terče a definitivně tak stvrdit svoje vítězství, což se jim časem kolem 22,50 s nejen snadno podařilo, ale navíc si tímto časem zajistili vítězství i v této disciplíně. Druhý útok byl už jen bojem o nejlepší čas dne a potvrzení zkušenosti, že starší žáci mají lepší výsledky než ti mladší (alespoň aby v Pomezí to platilo). Druhý útok byl veden opět velmi dobře a přes drobné zaváhání na mašině družstvo dosáhlo času kolem 20,85 s. A závěrečné hodnocení? Suverénní první místo, součet ze šesti disciplín 7 a druhý v pořadí SDH Desná měl součet 22!!! Další komentář není třeba. P.S.: Dovolíme si jenom známý slogan z filmu Kokosy na sněhu trochu poupravit. Z původního (Někteří lidi nevěří, že Jamajský bob zvítězí) vytváříme slogan nový : Všichni lidi už věří, že nejlepší je POMEZÍ!!!