Pomezská soutěž mladých hasičů - závody (+ Malá Haná - Jevíčko)

22. 5. 2012

Naši drazí příznivci.

V této chvíli mají mladí hasiči za sebou už dva závody Okresní ligy. A co musíme ihned zdůraznit, není všechno jen v růžových barvách, ale ostudu jsme zatím neudělali a dá se říci - jedeme podle našich předpokladů.

Jevíčko 12.5.2012 - Malá Haná - neustálý déšť, teplota kolem 10oC.

Koblížci

Naši nejmenší nezklamali a předvedli se tak, jak jsme od nich čekali. Dravě, s nadšení, občas i bez přemýšlení, ale musíme s nimi být spokojeni. Celkově sice skončili na 11. místě, ale do okresní ligy si připsali časem přes 37 sekund velice slušné 7. místo. Nejkrásnější bylo zjištění, že naši nejmenší nejen dávají do závodu srdce, ale jsou schopni přitom zároveň přemýšlet, je pro budoucnost napůl vyhráno.

Mladší

Naše největší jarní naděje nezklamala. No ikdyž... . Až 5. místo na Jevíčské speciální štafetě CTIF nás nemile překvapilo, stejně jako skutečnost, že v požárních útocích je přeskočili úplně posledním pokusem v soutěži borci z Lubné, a to o typicky neskutečných 0,15 s. Ale potom štěstí při sčítání celkových výsledků, když jsme na lepší požární útok celou soutěž vyhráli!!!

Starší

Štafeta CTIF na jednu stranu totálně zpackaná a zbytečné trestné body, na stranu druhou borci ukázali, že tuto disciplínu mohou zaběhnout i bez trestných, a to je oproti minulému ročníku velmi příjemníé překvapení. Ovšem si musí borci odpustit frajeřinky, viď Bedy!!! Požární útok je už druhým rokem utrpení, nakonec však čas přes 27 s stačil (po vymazání borců z Blanenska) na celkové 4. místo v lize. A to je nečekaně slušný začátek, ale ten čas.... .

Pomezí 19.5.2012 - jasno, sluníčko, teplíčko - prostě paráda ve všech směrech

Koblížci

Hydranty zaběhli výborně, škoda velmi přísných trestných bodů, ale jejich čas (včetně trestných 10 s) pod 100 s je na jejich věk výborný!!! Požární útok a jejich druhý pokus, to už byl krásný zážitek pro všechny. O proti Jevíčku zlepšení o 7 sekund sice znamenalo až 8. místo, ale toto jen dokazuje, jak velká konkurence se v Pomezí sešla!!!

Mladší

Hydranty - jedním slovem tragédie. Slušný běh, který by normálně stačil na druhé místo, ale totální výpadek na proudnici a 10 trestných sekund je srazilo na místo 5. a ihned na začátku vyřazení z bojů o putovní pohár. Požární útok v prvním pokusu byla jenom předehra před pokusem druhým, kdy naši borci konečně předvedli, proč je pokládáme za jedničky a největší favority Okresní ligy a po perfektní akci zaznamenali nejlepší čas dne a tím pádem i ukořistění konečného celkového třetího místa v soutěži.

Starší

Hydranty zaběhli téměř dokonale. Je pravda, že skončili "až" třetí, ale se ztrátou necelé sekundy na první dvě štafety, ale to byl čas až naší béčkové štafety. U těch rychlejších se Koubímu rozpadla hadice a dostal trestné body. Když si uvědomíme, že jinak druhou štafetu předbíhá o 3-4 vteřiny, je jejich výkon excelentní. O jejich požárních útocích platí to, co bylo napsáno již u Jevíčské soutěže. Čas sice proti Jevíčku zlepšili více než o vteřinu, ale hold těžší konkurence znamenala jejich 6. místo. Celkově skončili na místě 5., ale když se nám podaří zlepšit čas na požárním útoku alespoň na 21 s, což v jejich silách rozhodně je, nemusí být umístění na Plamenu vůbec špatné.

Hodnocení Okresní ligy po 2 závodech:

Mladší                                            Starší

1. POMEZÍ "A"               37 b.   1. Lubná + Kamenec "A"     37 b.

2. Lubná                        29 b.

3. Hradec n. Sv.           26 b.       3. Trstěnice + Jevíčko          26 b.

4. Jevíčko  "A"               23 b.

5. Sádek  "A"                22 b.        5. POMEZÍ                              22 b.

6. Kamenec   "A"          20 b.       6. Desná                                13 b.

7. Sádek  "B"                 17 b.       7. Pustá Kamenice              12 b.

8. POMEZÍ  "B"              13 b.     8. D. Újezd, M. Chrastová     9 b.