Svitavský deník - Požární sport: Ve hře Plamen byly nejlepší Lubná a Pomezí

Na fotbalovém hřišti v Čisté se sešli mladí hasiči z okresu ve věku od 6 do 15 let. Poměřili tam dovednosti v celoroční hře Plamen. Autor: P. Šilar

3.6.2012 10:42

Čistá /FOTOGALERIE/ – Na místním fotbalovém hřišti se sešli mladí hasiči z okresu ve věku od 6 do 15 let. Poměřili tam dovednosti v celoroční hře Plamen.

Byla to druhá část soutěže. Ta první se konala na podzim v Jarošověa pětičlenná družstva předváděla svoje dovednosti v požárnické všestrannosti.

K závodu do Čisté, kde byly na programu štafety a požární útoky, si ty nejlepší výsledky přivezli mladší žáci z Pomezí a starší žáci z Desné.

Družstvo z Pomezí potvrdilo i v jarní části svoji formu a podařilo se mu uspět ve všech disciplínách. Soutěž starších žáků však měla jiného vítěze, a to družstvo z Lubné, které útočilo na Desnou z třetího místa.

V Čisté se také běžel závod jednotlivců v běhu na 60 metrů, ve kterém si nejlépe vedl Ondřej Doskočil z Hartmanic v čase 15,02. Mezi mladšími žáky nenašla přemožitele Kateřina Hápová z Desné (14,88).

„Závodu se zúčastnilo asi 400 dětí a dalších 150 vedoucích družstev, rozhodčích a dalších členů štábu. Okresní kolo bylo po organizační a sportovní stránce úspěšné. Výkony družstev i jednotlivců byly na dobré úrovni a podařilo se zvládnout i výpadky strojů při požárních útocích," řekl starosta okresního sdružení dobrovolných hasičů Josef Jiruše.

Krajské kolo hry Plamen se koná 8. a 9. června ve Vítějevsi a postoupily tam dva nejlepší celky starších žáků – Lubná a Kamenec. Vítěz krajského kola pak postupuje na mistrovství republiky do Sokolova.

Okresní kolo hry Plamen – starší žáci: 1. SDH Lubná, 2. SDH Kamenec, 3. SDH Pomezí, 4. SDH Pohodlí, 5. SDH Desná.

Mladší žáci: 1. SDH Pomezí, 2. SDH Kamenec, 3. SDH Hartmanice, 4. SDH Sádek B, 5. SDH Jevíčko.

P. Šilar

<< září / 2018 >>