Svitavský deník - Pepa Jukl přepsal dějiny hasičů v Pomezí

Pepa Jukl přepsal dějiny hasičů v Pomezí

Pepa Jukl přepsal dějiny hasičů v Pomezí Autor: Václav Štaud

11.7.2013 18:08

Pomezí – Pro většinu obyvatel naší malé země byl 7. červenec ukončením prvního prázdninového víkendu. Někdo se chystal na dovolenou, jiný na nový pracovní týden.

Pro Pomezí, obec v srdci svitavského okresu, to byl však den, který se zapíše do historie zlatým písmem. Především však do historie místního hasičského sboru.

Proč?

V sobotu 6. července 2013 v brzkých ranních hodinách odjíždí totiž do Jablonce nad Nisou malá výprava, která doprovází na Mistrovství republiky v hasičských soutěžích dorostu, svého prvního zástupce v historii – Pepu Jukla. Sportovec místního hasičského sboru totiž obsadil před čtrnácti dny na krajském kole dorostu ve Svitavách celkové třetí místo a tímto se kvalifikoval mezi nejlepší hasičské dorostenecké závodníky.

Cíl?

Pepa je známý jako nezdolný bojovník a již v mladých hasičích patřil k nejlepším nejen v družstvu, ale i jako jednotlivec v okrese. Toto koneckonců potvrzuje jeho vítězství mezi jednotlivci na 60 metrů překážek v poličské pohárové soutěži z roku 2010. Přesto již jeho první účast mezi dorosteneckou elitou republiky byla brána jako fantastický úspěch sboru.

Proto jsme doufali, že mezi čtyřiceti účastníky se probojuje do horní poloviny startovního pole.

A výsledek?

V sobotním závodě na sto překážek jednotlivců obsadil Pepa skvělé 10. místo a ihned na začátku se probojuje mezi tzv. „TOP TEN". V nedělním ránu podstoupí teoretický test a poté v dopoledních hodinách se nesmazatelně zapíše do dějin této soutěže, přepíše historii úspěchů hasičského sboru v Pomezí a navždy se vryje do všech srdcí obyvatel jedné krásné obce v sousedství města Poličky. Pepa totiž vynikajícím časem 15.68 vteřin dosáhne na druhé místo ve dvojboji a získá tak, pro tuto disciplínu, titul vicemistra České republiky! Tento výkon jej v konečném pořadí katapultuje až na dělené třetí místo a pouze vinou horšího pořadí v překážkovém běhu končí nakonec těsně pod stupni vítězů.

Fantastický úspěch Pepy, hasičského sboru Pomezí, obcí Pomezí (za SDH Pepa závodí) a Květná (kde Pepa bydlí), ale i okresu a kraje, které Pepa tak skvěle reprezentoval. Sbor dobrovolných hasičů v Pomezí děkuje Pepu Juklovi za vzornou reprezentaci a přeje mu hodně štěstí a slibuje plnou podporu při podzimních nominačních závodech do reprezentace České republiky!

VÁCLAV ŠTAUD,
jednatel SDH Pomezí