Svitavský deník - Nejlepší parta mladých hasičů je z Pomezí

Nejlepší parta mladých hasičů je z Pomezí.

Nejlepší parta mladých hasičů je z Pomezí. Autor: Archiv SDH Pomezí

28.5.2010 14:19

Pomezí – Hra Plamen mladých hasičů okresu Svitavy, Pustá Rybná 21. - 22. května.

V pátek a v sobotu o uplynulém víkendu se sešli mladí hasiči sborů dobrovolných hasičů okresu Svitavy, aby dokončili hru Plamen 2009/2010. Na měkkých a mokrých, ale velmi dobře připravených tratích probíhaly za deště, větru a v sobotním odpoledni i bouřky a krupobití nelítostné boje o tituly přeborníků okresu Svitavy a v kategorii starších žáků i o dvě postupová místa na krajské kolo tohoto hasičského sportu.

Je pro nás, výbor SDH Pomezí, nesmírnou ctí a hrdostí, že obě kategorie se staly jednoznačnou kořistí mladších i starších žáků SDH Pomezí. Obě družstva vyhrála všechny své disciplíny a pokaždé, až na jedinou výjimku, kdy obsadila v dílčí soutěži místo druhé, se radovala z nejlepších časů, což pro mladší žáky znamenalo zisk přeborníků okresu, pro starší žáky postup do krajského kola.

V neděli, kdy se celý národ připravoval na zlatý triumf našich hokejistů, se v Pomezí již slavilo, neboť vynikající výkon žáků napodobili i dorostenci.

Ačkoliv jejich oddíl pracuje teprve od září minulého roku, na okresním kole hry Plamen v kategorii dorostu, jež proběhl v neděli 23. května v Kamenci, obsadili o pouhý jeden bod druhé místo a tímto excelentním a překvapivým výkonem postoupili taktéž do krajského kola této soutěže. Čili slovy pana Záruby: “Vítej zlatý hattricku!“

Protože se tyto soutěže udály bez zájmu médií, chceme alespoň jako výbor SDH Pomezí poděkovat našim dětem a doufejme, že i budoucím kolegům za vzornou reprezentaci našeho sboru a naší obce.

Výbor SDH Pomez

<< červenec / 2018 >>