Svitavský deník - Kozlův počin: SDH Pomezí

Hasiči z Pomezí.

Hasiči z Pomezí. Autor: Archiv SDH Pomezí

15.7.2009 18:05

Pomezí - Místní hasiči žijí sportem.

Požárním sportem v Pomezí žijí. Dosud místním hasičům ale chyběl potřebný prostor pro tréninky. Dlouho hledali vhodný pozemek. Ten našli v novém sportovním areálu. Na podzim začali svépomocí budovat více než stometrovou dráhu a upravovat prostor tak, aby zde mohli trénovat všechny disciplíny. „Zastupitelé nám vyšli vstříct a sehnali potřebné peníze na dostavbu. V úterý stavebníci začali upravovat dráhu. Naváželi zeminu a válcovali povrch, aby byl dokonale rovný. Dnes začnou stavět základnu pro královskou disciplínu požárního sportu, útok,“ sdělil velitel sboru dobrovolných hasičů Petr Janda. O rozvody vody až na sportoviště a údržbu cvičiště se však postarají dobrovolní hasiči sami. Rádi by se totiž v budoucnu stali nejen úspěšnými soutěžícími, ale i pořadateli pohárových závodů v požárním sportu.

<< květen / 2018 >>