Svitavský deník - Hasiči změřili síly u přehrady

Mladí hasiči prokázali na soutěži Plamen v Jevíčku svoji fyzickou zdatnost. Stříleli ze vzduchovky, běhali lesem a vyzkoušeli si také základy první pomoci. U přehrady se sešlo téměř šest stovek dětí od šesti do osmnácti let. Autor: DENÍK/Iveta Nádvorníková

13.10.2008 05:54

Jevíčko - Stovky mladých hasičů se utkaly v sobotu v okresním kole celostátní soutěže Plamen.

Hlasité povzbuzování, střelba a napětí. Tak to vypadalo v sobotu u vodní nádrže Smolenská. Téměř šest stovek mladých hasičů ze svitavského okresu se tady zúčastnilo soutěže Plamen.

Děti od šesti do osmnácti let z Hartmanic, Litomyšle, Jevíčka, Janova, Pusté Rybné nebo Svojanova soutěžily v několika disciplínách, které prověřily jejich fyzickou zdatnost. „Šplhají na laně, překonávají potok, střílejí ze vzduchovky nebo prokazují znalosti první pomoci. Navíc je čeká běh v okolních stráních. Testujeme i jejich znalosti požárnické teorie,“ vysvětluje Josef Bidmon ze Sboru dobrovolných hasičů v Jevíčku.

Podzimní závod je druhým kolem celostátní soutěže Plamen. „Děti ale mají raději jarní část, kdy soutěží v ryze požárnických disciplínách a ukazují se jako praví hasiči,“ dodává Josef Bidmon. Mezi dorostenci zvítězil Jan Svoboda z Pomezí. Mezi mladšími žáky uspěli závodníci z Poličky, Kamence nebo Sádku. Mezi staršími zazářili Pomezští, Desenští a hlídka z Pusté Rybné.

POŘADÍ:

Jednotlivci Dorostenci